In memoriam Horváth Péter 

In memoriam ifj. Horváth Péter – jojap

Ifjabb Horváth Péter (Peti / Főcerk. Úr / Emteefu) a Szaku kitalálója, megalapítója, főszerkesztője és lelke volt. Emellett az egyik legjobb barátunk, akire mindig számíthattunk, akár tanácsra volt szükségünk, akár arra, hogy a szürke hétköznapokból segítsen kiszakadni… Egyszer például kitalálta, hogy a Sopron-Budapest út mennyivel élvezetesebb úgy, ha közben Badacsonyban még kávézunk is egyet. És tényleg mennyivel jobb volt! (Ha Badacsonyban jártok és kiültök a Kisfaludy Ház teraszára gyönyörködni a panorámában, gondoljatok arra, hogy egyszer (de igazából többször) ő is ugyanezt látta.) Nagyon tudott élni. És nagyon igyekezett minél több…

Bővebben

15 éve

A Szaku megálmodója, megalkotója, hét éven át főszerkesztője-fejlesztője, a Szaku közösség lelke, ifj. Horváth Péter 15 éve hagyta el e „lebegő világot”. Ma rád emlékszünk, Peti.

Bővebben

Hasznos infók – közlekedés

Új rovatunkkal a Japánba utazni vágyóknak / tervezőknek szeretnénk segítséget, támpontot? nyújtani. Ahogy a rovat címe is elárulja, igyekszünk minél hasznosabb, a japán élet minden területére kiterjedő naprakész információkkal szolgálni. A rovat folyamatosan bővülni fog, érdemes mindig visszatérni! Első cikkünkben a japán közlekedés sajátosságaival, érdekességeivel foglalkozunk, a különböző közlekedési eszközök összehasonlításával próbálunk a választásban segíteni, majd a cikk végén a taglalt dolgokkal kapcsolatos linkeket találhattok.

Bővebben

Az újévi képeslap

Január elseje, Újév napja Japánban is állami ünnep. Ám vannak, akik nem pihennek. A japán posta különleges szolgáltatást nyújt: az összes feladott újévi képeslapot január 1-jén kézbesíti. Ehhez több tízezer szakképzett diákot alkalmaznak csak erre az alkalomra. Ha olyan valakitől kaptál újévi képeslapot, akinek te nem írtál, szoros a határidő, mivel legkésőbb január másodikáig vagy harmadikáig meg kell érkeznie. Lássuk, mik szoktak szerepelni az újévi képeslapokon! 1: az új év állat-szimbóluma. A japánok több évszázada a kínai naptárt vették át, melyben 12 állatövi jegy van. Régen Japánban az órákat, a…

Bővebben

A Heiszei 100 tája 6.

A következő 10 látnivalót mutatjuk be. Eiheidzsi-templom (Fukui megye) Az Eiheidzsi-templomot a zen-buddhizmust a japánokkal megismertető Dógen alapította 1244-ben és ez a templom vált a zen-buddhizmus központjává. Todzsinbo (Fukui megye) A Todzsinbo egy egy kilométer hosszú sziklafal a Japán-tengeren. Inujama-kastély (Aicsi, Gifu megye) A kastély vártornya nemzeti kulturális kincsként van számontartva. A hegyet a Kiszogava-folyón (amit Japán Rajnájának is neveznek) 13 kilométert hajózva lehet megközelíteni. Nagoja-kastély (Aicsi megye) A Tokugava-klán Owari családjának vára az Edo-kor elején épült. A második világháborúban leégett, így amit most látunk, az az 1959-ben újjáépített vár.…

Bővebben